Várjuk leendő elsőseinket felújított, korszerű iskolánkba!

 

Leendő 1. osztályos tanulók jelentkezési szándéka

A tájékoztató letöltéséhez kattintson a képre!

 

Leendő elsős tanítóink bemutatkozása

 

Csapó Csilla vagyok, 37 éve pedagógus. A pályán eltöltött idő egyik legnagyobb ajándéka, amikor már a volt tanítványok gyermekeit taníthatja az ember. Ezt előző munkahelyemen, a Szekszárdon eltöltött hosszú évek alatt volt alkalmam megtapasztalni.

A Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium és Általános Iskola tanítója két éve lettem, mert családomat minden ehhez a csodás városhoz köti már.

Kíváncsiságom okán az óvónői, tanítói diploma mellé megszereztem a gyógypedagógusi diplomát és a zeneterapeuta végzettséget is, mert szerettem volna minél hatékonyabban segíteni a gyermekek iskolai beválását.

Szaktanácsadóként pályakezdő kollégákat támogattam az első lépéseknél. Igyekeztem tanító társaimnak segítséget adni, elsőseik óvoda – iskolai átmenetének zökkenőmentes megéléséhez.

Egyéni bánásmóddal, képességeik szerint foglalkozom tanítványaimmal, próbálom kihozni belőlük a legtöbbet. Minden gyerek egyedi, különleges, ezért saját igényeik, személyiségük szerint szeretnék velük foglalkozni. Olvastam valahol: A gyerekek olyanok, mint a pillangók. Az egyik magasabbra repül, a másik gyorsabban, a harmadik ide – oda szállva kering, de valamennyi gyönyörű és megismételhetetlen.

Fontos számomra a szülői háttér, a szülők példaadása, a család és az iskola összhangja, mert csak egymást támogatva érhetünk el sikereket. A gyerekek érdekében végzett közös jellemformáló munka hozza meg mindannyiunk megelégedettségét. 

Szeretetteljes, biztonságos légkör kialakítására törekszem, melyben a gyermekek megszeretik a tanulást, nyitottá válnak a világra, rátalálnak értékeikre, és meglelik, hogy miben tehetségesek. 

Nagyon várom már a találkozást leendő kis tanítványaimmal!


Dr. Feldmann-Németh Krisztinának hívnak, húsz éve vagyok a pályán pedagógusként, tanítóként. Több alkalommal szerencsésnek érezhettem magam, mert hatodik osztályig kísértem el diákjaimat. Fontosnak tartom, hogy az általam tanított osztály igazi közösséggé formálódjon, és egymásra odafigyelő, nyitott, szeretetteljes légkörben fedezzék fel az iskola izgalmas világát. 

Kiemelt figyelmet fordítok a tanulók közötti fejlődésbeli különbségekre, óráimon nagy hangsúlyt kap a differenciált fejlesztés és az egyéni bánásmód. A csoportmunka és páros munka módszerét, a digitális eszközöket, interaktív felületeket szívesen alkalmazom. Szeretem a kihívásokat, előszeretettel építem be óráimba az általam végzett Kulcsár Mihályné által kifejlesztett mozgásterápia módszereit, elemeit a tanulási nehézségek megelőzésére.

A mindennapos mozgást és levegőzést, a szabadidő kötetlen eltöltését hasznosnak tartom a gyerekek idegrendszerének fejlődése szempontjából is.

Sok játékkal, humorral, stresszoldó gyakorlatok bevezetésével, mindennapos beszélgetőkörrel támogatom a gyerekek lelki fejlődését. A mai rohanó világban egyre inkább szükségét látom annak, hogy időt és energiát fektessünk a gyermekeinket érintő érzések, gondolatok meghallgatására. 

A könyvek és az olvasás szeretetére ösztönzöm tanulóimat, véleményem szerint az olvasás megszerettetése a meséken keresztül egyik fontos küldetésünk is pedagógiai munkánk során.

Hiszem, hogy minden gyermek egyedi és értékes, szeretettel, odafigyeléssel, az egyéni képességek kibontakoztatásával megteremthetők a tanulás alapjai.

Szeretettel és izgalommal várom kis elsőseimet!


Mikó Zsuzsanna vagyok, 2018-ban szereztem tanítói diplomát angol műveltségterülettel a budapesti Károli Gáspár Református Egyetemen, azóta tanítok a Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium és Általános Iskolában. 

Elsődleges célom, hogy diákjaim megtanuljanak és szeressenek tanulni, felfedezzék a tudás örömét. Összetartó, egymást elfogadó és támogató közösséget szeretnék kialakítani, olyan osztályt, amelyhez jó tartozni, ahol a gyerekek szívesen töltik a hétköznapjaikat. A közösségépítést és az érdeklődési kör szélesítését szolgáló közös programokat tervezek, például színházlátogatást, kirándulást, színes iskolai foglalkozásokat.

Pedagógiai munkám során szívesen támaszkodom a drámajátékok kínálta lehetőségekre, előszeretettel alkalmazok páros, csoportos munkát is, hogy diákjaim megtanuljanak egymással hatékonyan együttműködni. Gyakran használom az iskolánk nyújtotta digitális lehetőségeket, például az okostáblát.

Nagyon fontos számomra, hogy megismerjem a rám bízott gyerekeket, mindenkiről tudjam, mi foglalkoztatja éppen, melyik szuperhős vagy hercegnő a kedvence, a tanórákba is szívesen csempészek a gyerekeket érdeklő témákból. 

Angol műveltségterületes tanítói tapasztalataim szerint a kisgyerekek nagyon fogékonyak a játékos nyelvtanulás iránt, gazdag szókincsre tehetnek szert szinte észrevétlenül a játékok, a mondókák, a dalok varázsának köszönhetően. Angolóráimon igyekszem lehetőséget teremteni arra, hogy a tanulók közvetlen tapasztalatot szerezhessenek az angol és amerikai szokásokról, például egy halloweeni mulatság keretei között. 

Lényegesnek tartom a szülőkkel és a kollégákkal való rendszeres kapcsolattartást. Meggyőződésem, hogy a szülők és a tanítók csak egymás szövetségeseiként érhetik el azt a közös célt, hogy a kisgyermekekből kiegyensúlyozott, boldog, értelmes, kötelességtudó tanulók váljanak, akik megfelelő alapokkal léphetnek az oktatás következő szintjére. 

Első saját osztályom fogadására, nevelésére óriási lelkesedéssel, izgalommal készülök!

Weboldalunk működéshez szükséges munkamenet cookie-at alkalmaz. Ezek használata elengedhetetlen a weboldalon történő navigáláshoz, a weboldal funkcióinak működéséhez.
További információk Az elengedhetetlen cookie-k kezelésének jogalapja az adatkezelő jogos érdeke. Ezek a cookie-k segítenek használhatóvá tenni a weboldalunkat azáltal, hogy engedélyeznek olyan alapvető funkciókat, mint az oldalon való navigáció és a weboldal biztonságos területeihez való hozzáférés, valamint ezek segítségével jegyeztetjük meg az Ön által elfogadott cookie beállításokat.
Működéshez szükséges cookie-k
cookies-accepted
Ebben a cookie-ban tároljuk, hogy milyen típusú cookie-kat fogadott el.
AfgPecs
Munkamenet adatokat tartalmazó cookie. Oldal bezárása után ez a cookie megsemmisül.
Cookie beállítások