A Rotary Advent díjazottja
A Rotary Advent keretében tehetséges diákunk, Brauner Odett (11.A) az alapítvány díját kapta, melyet iskolánk műsorának keretében a Széchenyi téri karácsonyfánál adtak át december 20-án. Gratulálunk!
2022. 12. 24. 05:03
Anyanyelvi versenyeredmények
A novemberben megrendezett Deák Ferenc megyei anyanyelvi versenyen iskolánk diákjai is részt vettek. Közülük a legjobb eredményt Navreczki Barna (4.a) érte el,  2. helyen végzett. Tanítója: Kata Viktória. Az 5. osztályosok között Regényi Boróka (5.B) 4. helyezett lett. Tanára: Szabóné Illés Erika.Az Implom József Középiskolai Helyesírási Versenyen Major-Varga Trisztán (9.B) megyei 2. lett, ezzel az országos döntőbe jutott. Tanára: Szabóné Illés Erika. Gratulálunk az eredményekhez.
2022. 12. 13. 16:16
A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny eredményei
A Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen a dunántúli középiskolák (Pannónia csoport) kategóriájában a népes mezőnyben iskolánk két csapata is kiemelkedő helyen végzett: a 10.A-sok 4., míg a 12.A-sok 7. helyezést értek el évfolyamukban. Csapattagok: Ernszt  Dorka, Szűcs Hanna, Tarlós Eszter, Tóth Ramóna; illetve Ujhelyi Zsolt, Szabolics Kinga, Stamler Csenge, Fehér Olivér. Felkészítő tanárok: Andok Zsuzsa és Kovács-Burján Gizella. Gratulálunk!
2022. 11. 28. 14:24
 Tehetséges diákunk Rotary Ösztöndíjat kapott
A Rotary Club Pécsi Alapítványa Rotary Ösztöndíjban részesítette Major-Varga Trisztán 9. B osztályos tanulót. A támogatást kiemelkedő tanulmányi és sporteredményeiért, azok sikeres folytatásához ítélték meg. A fotón diákunk dr. Kékes Ferenccel, a Pécsi Rotary Club elnökével és osztályfőnökével, Tóthné Deák Nikoletta tanárnővel látható. Gratulálunk, és további szép eredményeket kívánunk!
2022. 10. 16. 10:05
Rejtélyek nyomában
Október 6-án a Siklósi Rendőrkapitányság épületében rendezték meg a Sherlock Junior vetélkedő területi döntőjét, melyen iskolánk 10.a osztályos csapata 2. helyen végzett. Az egész napos izgalmas programon a résztvevő csapatok kipróbálhatták a rendőri munkát, és maguk is kinyomozhattak egy bűnügyet. A csapattagok: Balogh Máté, Bekes Máté, Ernszt Dorka és Kordé Máté. Elkísérte őket osztályfőnökük, Andok Zsuzsa. Köszönjük a segítséget Szilágyi Omernek, iskolánk volt Sulizsarujának.
2022. 10. 07. 12:19
Díjazott és kitüntetett tanáraink, tanítóink
A tanév végén több tanárunk és tanítónk részesült valamilyen díjban, kitüntetésben.Nyugdíjba vonulásuk alkalmából Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kaptak tanítóink. Elköszöntünk dr. Poleczky Lászlóné, Judit nénitől és Vati Istvánné, Anikó nénitől. Mindketten több mint 30 éve dolgoztak iskolánkban, és 40 évet töltöttek a tanári pályán. Kiemelkedő szakmai munkájáért az Emberi Erőforrások Miniszterének Elismerő Oklevelét kapta  dr. Poleczky Lászlóné és Szabó Gabriella.Az Árpád Gimnázium Alapítvány Papné Faubl Magdolna igazgatóhelyettesnek és Szinder Nóra tanárnőnek munkájuk elismeréseként az Árpád-díjat adományozta.A Pécsi Tankerületi Központ pedagógusnapi ünnepélyén iskolánk  két pedagógusa kapott elismerő oklevelet évtizedek óta végzett színvonalas, lelkiismeretes oktató-nevelő munkájáért: Vati Istvánné tanító és Puglics Éva igazgatóhelyettes. Gratulálunk az elismerésekhez!
2022. 06. 22. 03:07
Diákunk külföldi sikere
Miskolczi Noel (9.A) május 14-től 22-ig a Franciaországban megrendezett ISF Gymnasiade Diákolimpián vett részt, ahova a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar TáncSport Szakszövetség delegálta versenyzőként break sportágban.Egyéni kategóriában 13. helyen végzett, párosban pedig  8. helyezést ért el, valamint csapattársával megkapták az esemény Fair Play Díját is.
2022. 06. 01. 16:44
Angol versenyeredmények
A hatfordulós, levelezős angol nyelvi Titok országos versenyen az 5-6.-osztályos kategória közel 300 indulója közül az árpádos diákok szép eredményeket értek el csapatban és egyéni versenyzőként is. Egyéniben Bartó Kinga (6.b) 1., Karácsony Petra (6.b) 2., Futács Máté (6.a) 5., Tóth Zsófia (6.b) 10. helyezést ért el. Felkészítők: Zseli Krisztina, Ráthné Tóth Edit és Pap Noémi. Csapatok: Az 5.b-ből a Ragoncsa Petra - Tóth Alexandra páros 18.,  a Hársch Donát - Péter Dániel páros pedig  35. helyen végzett. Felkészítő tanáraik: Fromvald Nikoletta és Pap Noémi. A 6.b-ből a Miklós Benedek - Pataki Gerő-Pál Barnabás csapat 13., a Balog-Farkas Tímea - Nádasdi Ninett csapat 28., a Magyar Lívia - Steiner Alexa - Dobszay Henrietta - Gregorics Boglárka csapat 20. helyen végzett. Bartó Kinga a Tudásbajnokság angol nyelvi versenyén is kiválóan szerepelt, megyei 7. helyezést ért el. A London Bridge 3 fordulós, országos angol nyelvi versenyen Borbíró Hanna (6.b) a budapesti döntőbe jutott, ahol 4. helyezést ért el. Felkészítője: Pap Noémi. Gratulálunk minden eredményhez!Marsovszki Réka az Oktatási Hivatal POK angolversenyének  megyei döntőjében 9. lett.Gratulálunk minden eredményhez!
2022. 05. 31. 14:23
Árpád-díjasok 2022.
Az Árpád Gimnázium Alapítvány Kuratóriumának döntése alapján 2022-ben Árpád-díjat kapott kiemelkedő tanulmányi eredményéért Selmeci Réka (12.A), Szőke Viktória (12.A), Udvari Csenge (12.B). Dicséretben részesült kiemelkedő sporteredményeiért Hőgye Péter (12.A) , illetve versenyeredményeiért Deák Martin (12.B). Gratulálunk.
2022. 05. 04. 03:56
A Zrínyi matematikaverseny eredményei
2022. április 12-én rendezték meg a Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei eredményhirdetését, melyre iskolánkból két diákot hívtak meg. A több száz indulóból Németh Levente,  4.a osztályos tanuló megyei 14. helyezett lett, Hódi Ákos, 8.a osztályos tanuló pedig megyei 10. helyezést ért el. A felkészítő tanárok:  dr. Poleczky Lászlóné, illetve Tóthné Deák Nikoletta.Iskolánk a Dél-dunántúli Régióban a 2. legeredményesebb nyolcosztályos gimnázium lett.Gratulálunk az eredményekhez!
2022. 04. 13. 16:12
Költészetnapi versmondó verseny
A költészetnapja alkalmából Nemes Nagy Ágnes születésének 100. évfordulója tiszteletére hirdetett a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára versmondó versenyt, melyen Huszti Christian (7.b) 2. helyezett lett. Felkészítő tanára dr. Molnár Mária volt.Gratulálunk!
2022. 04. 13. 03:56
A
A "Kölyök" atlétikai versenysorozat első fordulója
Március 29-én a PSN Zrt. atlétika szakosztálya által megrendezett Kölyök Atlétikaversenyen három pécsi iskola 1-2. osztályos csapata mérte össze a tudását a TVT-ben: a házigazdákon kívül a Cserepka iskoláé és az Árpádé. A gyerekek nagy izgalommal és lelkesedéssel szökdeltek, gátat futottak, és a végén egy nyolcperces állóképességi futást is teljesítettek.A csapat tagjai a következő kisdiákok voltak: Nánási Dániel (2.c), Szabó Áron, Resál Olivér, Pinterics Csanád, Szeitz Milán (2.b), Papik Hanna (1.b) és Tóth Réka, Steiner Benedek, Scherre Linett (1.c). Április 26-án iskolánk rendezi a versenyt, melynek szervezője testnevelő tanárunk, Markó Borbála.További jó felkészülést kívánunk!
2022. 04. 02. 14:07
"A vers néma. Adj neki hangot!"
A címben megfogalmazott sorokat Kosztolányi írta. 3.-4. osztályosaink megfogadták a költő szavait, és a közelgő költészet napjának  tiszteltére szavalóversenyen vettek részt, melyre sok szép alkotással készültek. A következő eredmények születtek:3.évfolyam:1.hely: Kabatek Márk (3.b) 2.hely: Povolni Dominik (3.a)3.hely: Kilvinger Fanni (3.b) 4.évfolyam:1.hely: Simon Kitti (4.b)2.hely: Ujhelyi Babett (4.a)3.hely: Stand Larina (4.b)Gratulálunk a kisdiákoknak! A verseny szervezője Kata Viktória és Minoricsné Jung Beáta volt.
2022. 04. 01. 15:18
Alakítsd Te a történelmet!
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) által szervezett Országos Középiskolai Történelem Problémamegoldó Verseny regionális fordulóján iskolánk Dominatio Pannoniae nevű csapata 2. helyezést ért el, ezzel bejutott az országos döntőbe. A csapatoknak egy-egy történelmi döntéshozó személy szerepébe helyezkedve kellett megoldaniuk sorsfordító problémákat, történelmi krízishelyzeteket.Csapatunk  tagjai: Deák Martin, Németh Zsombor (12.B) és  Kékesi Márkó (11.A) . Felkészítő tanáruk: Fromvald Nikoletta. Gratulálunk!
2022. 03. 06. 08:17
Torna diákolimpiai siker
2022. február 19-én Siófokon rendezték meg a II. korcsoportos leány torna diákolimpia elődöntőjét, ahol Zsoldos Hanna, 5. a osztályos tanuló gyönyörű, pontos gyakorlatokat végrehajtva az első helyet szerezte meg, így továbbjutott az országos döntőbe. Teljesítményéhez gratulálunk és további sikeres felkészülést kívánunk!
2022. 02. 21. 03:20