Iskolai eredmények

Bronz Szintre léptünk!
Beszámoló az Aktív Iskola Programról2025. június 27-28-án rendezték meg az Aktív Iskola tanévzáró eseményét Várgesztesen. Ezen a két napon hasznos szakmai előadásokat hallgathattak meg pedagógusaink, valamint élménygazdag csapatépítő programokon vehettek részt. A programok során egy díjátadó ünnepségre is sor került, ahol az intézményeknek a tanév során történő szintlépéseket kellett bemutatniuk. Iskolánk, a tavalyi Klub Szint elérése után, a második Aktív Iskolai tanévében a programban teljesített szempontok alapján Bronz Szintet ért el .A program koordinátora iskolánkban Vadas András tanár úr. Köszönjük neki is és a programban résztvevőknek a sok-sok munkát, és további sikereket kívánunk!

Varázspálca Díjat kapott
Gratulálunk kollégánknak, Csobánné Emberovics Mónikának, aki szülői kezdeményezésre megkapta a Szurikáta Alapítvány a Diabéteszes Gyerekekért Varázspálca Díját a rábízott a diabéteszes gyerekekért végzett felelősségteljes és odaadó munkájáért! Mi is köszönjük a munkáját!

Díjazott tanáraink
A Pécsi Tankerületi Központ pedagógusnapi ünnepségére négy tanárunk is meghívást kapott. Páhi Zsuzsanna tanárnő a Miniszter Elismerő Oklevele kitüntetésben részesült, Hegedűsné Rabatin Gabriella igazgatóhelyettes, Lengyel Lejla tanítónő és Békei Mária tanárnő a Pécsi Tankerületi Központ Elismerő Oklevelét kapta. A tanév végén két tanárunk részesült Árpád-díjban az iskolánkért végzett kiemelkedő munkájáért. Az Árpád Gimnázium Alapítvány dját kapta Puglics Éva igazgatóhelyettes és Markó Borbála tanárnő. Mindannyiuknak gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

Év végi igazgatói fogadás
A tanév során diákjaink számos tanulmányi, művészeti és sport megmérettetésen szépen szerepeltek. Az országos, regionális, megyei és városi versenyeken teljesítményükkel kiemelkedő diákokat és felkészítő tanáraikat látta vendégül iskolánk igazgatója június 11-én a már hagyományos Igazgatói fogadáson. A rendezvény szervezője Szinder Nóra tanárnő volt. A meghívott diákok és tanárokTanulmányi versenyen elért eredményért:Kempf-Kocsis Dániel (2.a); Élő Gergely (2.c); Berta Boglárka (3.c); Reisinger Dávid, Kovács Dominik (4.c); Illés Dominik (6.A); Horváth Áron, Papp Lóránt, Rabnecz Gréta Ingrid, Zidarics Hanna Jázmin, Bibity Eszter (7.A); Hrudinszki Ramóna (7. c); Hársch Donát (8.B); Borbíró Hanna (9.B); Till Milán, Bényei Dalma, Lengyel Rebeka, Mén Csenge (11.B). Sportversenyen elért eredményért:Deák Anna, Millasin Maja, Kutasi Rebeka (1.a); Schreer Babett, Künsztler Zita (1.b); Ratting Norina, Ferenczi Kristóf (2.a); Varga Linett (2.b); Mogyorósi Gréta (2.c); Sorger Anna, Nagy Viktória, Ádám Viola, Háy Zoltán, Nagy Levente (3.a); Ország Míra, Csordás Bálint (3.b); Ország Zora, Szabó Máté, Tóth Máté (3. c); Schmalz Máté, Klaj Noémi, Papik Hanna, Polgár Dorina (4.b); Schreer Linett, Tóth Réka (4.c); Fata Zsombor, Kabatek Márk, Kovács Dorka, Kétyi Gréta, Májer Alexandra, Szűcs Csenge, Varga Eszter, Görög Adél (6.A); Suvák Míra, Költő Milán, Kornfeld Gábor, Szomor Milán, Jasper Zalán, Gyenes Zalán, Tóth Emília (7.A); Bekes Balázs, Almayer Zselyke, Polgár Alex, Ujhelyi Babett, Molnár Kevin, Stand Larina, Regényi Boróka, Ambrus Zoltán (7.B); Mayer Noel, Keserü András, Franyó Balázs, Zsupán Dávid, Zsoldos Hanna, Kis Levente (8.A); Gilbert Gréta, Hőgye Paulina (8.B); Hegedüs-Dely Maxim (8.c); Hegedüs Dominik, Kemler Zsombor, Bartó Balázs, Papp Norbert Taksony, Bálizs Richárd (9.A); Kanizsai Bence, Bodor Dániel (9.B); Szokol Milán (10.B); Tresch Csenge, Varga Regina (11.A); Czipf Huba, Kiss Zsombor (11.B); Miklós Márk, Makay Zsolt, Rózsavölgyi Gergő, Erdélyi Levente, Őrlős Balázs (12.A); Zöld Roland Lajos (12.B). Felkészítő tanárok:Soós Bernadett, Kovács-Burján Gizella, Guzsvány Éva, Baranyainé Horváth Szilvia, Joós-Békési András, Hegedűsné Rabatin Gabriella, Gálosi Tímea, Pappné Haber Zsuzsanna, Kata Viktória, Berkes Zsófia, Burkusné Szenász Ildikó, Markó Borbála, Dr. Huszárné Kövesi Enikő, Szablya Zita, Vadas András, Stiefel László.

Díjátadó ünnepség
Az Oktatási Hivatal Pécsi Pedagógiai Oktatási Központjának díjátadó ünnepségére meghívást kapott iskolánk 7.A osztályos csapata (Bibity Eszer, Rabnecz Gréta és Zidarics Hanna), továbbá felkészítő tanáruk,Kovács-Burján Gizella tanárnő a Kalandos világunk című vármegyei versenyen elért 2. helyezése alapján. Szeretettel gratulálunk!

Diákolimpiai eredmények
Május 26-án rendezték ameg az 1. korcsoportosok Többpróba Diákolimpia versenyét a Várkői Stadionban, melyen iskolánk tanulói eredményesen szerepeltek. A lány csapat III. helyezést, a fiúk pedig IV. helyezést értek el .A két csapat tagjai: Mogyorósi Gréta (2.c), Nagy Viktória, Ádám Viola (3.a), Ország Míra, Csordás Bence (2.b), Berta Boglárka, Ország Zora, (3.c); Ferenczi Kristóf (2.a), Varga Máté (2.c), Nagy Levente, Háy Zoltán (3.a), Tóth Máté, Szabó Máté (3. c). Május 27-28-án Veszprémben került sor a Pétanque Diákolimpia országos döntőjére, ahol iskolánk mind a két nap képviseltette magát.Az első versenynapon a III. korcsoportos csapatok vettek részt a versenyen. 7. lett a Kétyi Gréta, Kovács Dorka, Májer Alexandra (6.A) összeállítású triplett, illetve 9-12.helyen végzett a Görög Adél, Szűcs Csenge, Varga Eszter (6.A) összeállítású csapat.Május 28-án V. korcsoportos triplettünk 6. helyen zárta az országos döntőt. A csapattagok: Rabnecz Gréta, Zidarics Hanna (7.A), Kis Levente (8.A). Gratulálunk a diákoknak, valamint felkészítő - kísérő tanáraiknak, Markó Borbálának és Vadas Andrásnak. További sikeres versenyzést kívánunk!

Tornászsikerek
Tornászcsapataink a Várkői Ferenc Városi Versenyen nagyon szép eredményeket értek el. 1.korcsoportos csapatunk 1. helyen végzett - csapattagok: Deák Anna, Kutasi Rebeka, Millasin Maja (1.a), Künsztler Zita, Schreer Babett (1.b), Ratting Norina (2.a). A 2. korcsoportos csapat 2.lett - csapattagok: Klaj Noémi, Papik Hanna, Polgár Dorina (4.b), Schreer Linett, Tóth Réka (4.a), Sorger Anna (3.a). Egyéniben Schreer Banett és Ratting Norina 2., Tóth Réka 4., Kutasi Rebeka, Künsztler Zita és Schreer Linett 5. lett. A felkészítő tanáruk Burkusné Szenász Ildikó volt. Gratulálunk, és további sikereket kívánunk!
Atlétika versenyeredmények
Az Atlétika Egyéni és Váltófutó Pályabajnokság országos döntőjében Almayer Zselyke (7.B) magasugrásban 7. helyen végzett. A fekészítő tanára dr. Huszárné Kövesi Enikő és Vadas András volt.A verseny megyei döntőjében a következő eredmények születtek:A III. korcsoportosok között- Almayer Zselyke (7.B) - magasugrás 1. hely,- Görög Adél (6.A) - magasugrás 2. hely,- Fata Zsombor (6.A) - magasugrás 2. hely.A IV. korcsoportosok között: - Tóth Emília (7.A) - magasugrás 2. hely,- 4x100 m lány váltó - 3. hely (Suvák Míra, Tóth Emília (7.A), Hőgye Paulina (8.B), Zsoldos Hanna (8.A).Gratulálunk, és köszönjük a felkészítést!További résztvevők: - 600 m síkfutás: Ruppert-Czigler Adél (5.A), Dobszai György (6.A),- távolugrás: Pécsi Sára, Tóth Emília (7.A), Almayer Zselyke, Hencz-Mosgai Zoé (7.B), Zsoldos Hanna (8.B), - magasugrás: Hencz-Mosgai Zoé (7.B),- 100 m síkfutás: Suvák Míra (7.A) , Mayer Noel, Keserü András (8.A), - 300 m síkfutás: Hársch Donát (8.B), Keserü András (8.A),- súlylökés: Hársch Donát (8.B),- 1500 m síkfutás: Ambrus Zoltán (7.B),- 4x100-as fiú váltó: Franyó Balázs, Zsupán Dávid, Mayer Noel (8.A), Hársch Donát (8.B).

Árpád-díjasok és dicséretben részesültek
Az Árpád Gimnázium Alapítvány minden tanévben díjazza kiemelkedő tanulmányi, verseny- vagy művészeti eredményt elért diákjainkat.2024-2025-ben Árpád-díjat kapott kiemelkedő tanulmányi munkájáért Ernszt Dorka Andrea (12.A) és Bózsa Szonja (12.B).Az Alapítvány dicséretben részesítette Tóth Ramónát, Gróf Lilit és Gerner Csaba Mátét a gimnáziumi évek alatt nyújtott kiemelkedő tanulmányi munkájáért, illetve Kordé Mátét tanulmányi munkájáért és közösségi tevékenységéért.

Áprilisi versenyeredmények
Borbíró Hanna (9.B) a Pécsi Oktatási Központ által szervezett Baranya vármegyei angol nyelvi verseny döntőjében az összesített eredménye alapján7. helyen végzett.Tanára: Pap Noémi.Végh Anasztázia (7.A) a Honismereti Tanulmányi Versenyen – a vármegyei forduló után - országos 13. helyen végzett. Tanára: Szűcs Gábor.A Baranya Vármegyei Atlétikaversenyen Tresch Csenge (11.A) diszkoszvetésben, Varga Regina (11.A) súlylökésben 2 . helyezést ért el. Erdélyi Levente (12.A) 400 m síkfutásban 4. lett. Az Oktatási Hivatal Pécsi POK által meghirdetett Kalandos világunk című komplex versenyen a 7.A osztályosok "Drámás osztag" nevű csapata vármegyei 2. helyen végzett. A csapat tagjai: Bibity Eszter, Rabnecz Gréta és Zidarics Hanna. A felkészítő tanáruk Kovács-Burján Gizella tanárnő volt. Gratulálunk diákjainknak és felkészítőiknek egyaránt!

Áprilisi sporteredmények
A Pécsi Iskolai Bajnokság labdarúgótornáján III. korcsoportos csapatunk a három forduló alapján 3. helyen végzett, a IV. korcsoportos csapat pedig összesítésben megnyerte a bajnokságot. A csapattagok:Nagy Gábor Ferenc, Hőgye Pongrác Párisz, Künsztler Dénes, Hegedüs Levente Ferenc, Molnár Kevin, Papp Lóránt, Költő Milán, Kudomrák László;Franyó Balázs, Zsupán Dávid, Hegedüs-Dely Maxim, Jasper Zalán, Kornfeld Gábor, Papp Lóránt, Költő Milán, Szomor Milán, Selmeci Dominik, Polgár Alex, Molnár Kevin. A Pétanque Diákolimpia megyei döntőjében 6 csapat képviselte az iskolát. Nagy örömünkre valamennyinek sikerült az országos döntőbe jutnia. II. korcsoport - 3. hely: Varga Eszter, Görög Adél, Szűcs Csenge (6.A). 4. hely: Májer Alexandra, Kovács Dorka, Kétyi Gréta (6.A) - az országos döntőbe jutottak.IV. korcsoport - 1. hely: Párer Gergő, Grosch Dominik, Kabatek Márk (6.A); Emődi Enikő,, Vizvári Szilvió, Pirisi Panna, Bekes Balázs, Polgár Alex, Ambrus Zoltán (7.B) - az országos döntőbe jutottak.V. korcsoport - 3. hely: Kis Levente (8.A), Rabnecz Gréta, Zidarics Hanna (7.A) - az országos döntőbe jutottak. A csapatok felkészítő tanára Stiefel László és Vadas András, a pétanque-osoké Markó Borbála tanárnő volt. Gratulálunk!

Húsvétváró programok
A szünet előtti napon húsvétváró foglalkozáson vettek részt az alsó tagozatosok. Szerencsére szép idő volt, így az udvaron különféle mozgásos feladatok vártak a kisdiákokra, néhányan virágot ültettek. Minden állomáson a 4.c osztályosok voltak a segítők. A program szervezői tanítóink - Karsainé Baktai Julianna és Berkes Zsófia - voltak.A program keretében átadták a tojástervező rajzpályázat díjait is. A legjobban tetsző hagyományos és modern díszítésű húsvéti tojásokra mindenki szavazhatott.1. évfolyam:1.Takács Anna Róza, 2.: Fazekas Nóra, 3.: Horváth Zia Szintia, 4.: Kiss Emília Zsófia. Különdíj: Kutasi Rebeka.2. évfolyam:1.: Adorján Johanna, 2.: Mutzhausz Lara, 3.: Szekeres Dávid, 4. : Papp Bence Különdíj: Farkas Levente és Ratting Norina.3. évfolyam:1.: Simon Domos, 2.: Telek Nora, 3.: Nesz Hanna, 4.: Mocsári-Farkas Csongor. Különdíj: Tóth Máté, Szabó-Marton Nóra.4. évfolyam:1.: Pinterics Dorka, 2.: Bognár Nelli, 3.: Kertes Karolina, 4.: Schreer Linett. Különdíj: Mészáros Daniella és Mitzinger Viktória.Galéria: https://arpad-pecs.hu/galeria/husvetvaro-programok/

Eredmények a Tudásbajnokságon
Március 19-én lezajlottak a Tudásbajnokság vármegyei fordulói, ahol alsósaink ismét szép eredményeket értek el:Reisinger Dávid (4.c) olvasás / szövegértésből 1. , matematikából szintén 1. helyezett lett, így mindkét tantárgyból bejutott az országos döntőbe!További helyezések:Kempf-Kocsis Dániel (2.a) : matematikából 6., olvasás / szövegértésből 3. hely.Vajda Levente (3.c): matematikából 8. hely. Berta Boglárka (3.c) környezetismeretből 3. hely.Kovács Dominik (4.c) olvasás / szövegértésből 3.hely.Felsős eredmények:Savanyú Gergő (5.B) matematikából a 6. lett. Felkészítők: Berkes Zsófia, Papné Haber Zsuzsanna, Hegedüsné Rabatin Gabriella, Kata Viktória és Surányi Péter.

Középiskolások röplabdakupája
Április 8-án rendezték meg az ANK röplabdakupát, melyen a nem igazolt középiskolásokból álló csapatok jutnak versenyzési lehetőséghez. Iskolánkat egy-egy fiú- és lánycsapat képviselte. Nagy küzdelmekben álltak helyt, de sajnos nem sikerült dobogós helyre kerülniük. Köszönjük dr. Huszárné Kövesi Enikő tanárnőnek, hogy felkarolta a diákok kezdeményezését.A csapatok tajai: Bekes Máté, Kordé Máté, Maróti Márk, Miklós Márk, Páll Zsombor, Fodor Vince, Erdélyi Levente (12.A), Burka Gergő (12.B), Franyó Kristóf (11.A), Várkonyi Bálint (11.B); Borbély Csenge, Kiss Eszter, Bózsa Szonja (12.B), Gyimesi Gréta (11.B), Tresch Csenge, Varga Regina (11.A), Tarlós Eszter, Kiss Kata (12.A).
